TRASY ROWEROWE

Rowerem z Posejdonem.

Na początek proponujemy  trasę:

6,8 km – trasa od Ośrodka Posejdon do Pasymia – Rynek i z powrotem.  Idealna także dla dzieci.

  1. Z Ośrodka skręcamy w lewo i po 200 m po przejściu przez ulicę wjeżdżamy na drogę z wydzielonym pasem terenu składającą się z chodnika -drogi (ścieżki) dla rowerów.
  2. Jedziemy cały czas prosto ul. Polną. Trasa składa się z łagodnych odcinków, przeważnie po płaskim i równym terenie.
  3. Po przejechaniu 3 km docieramy do centrum miasta Pasym.

W Pasymiu warto zobaczyć

O bogatej historii miasta świadczy wiele zabytków. I chociaż nie ocalała żadna z 3 bram miejskich, to jednak zachowały się fragmenty murów miejskich. Jest prostokątny rynek z centralnie umiejscowionym ratuszem z lat 1854-55. Na miejscu dawnego zamku krzyżackiego wznosi się wybudowany w 1876 r. kościół katolicki – ciekawy przykład neogotyku. Najcenniejszym zabytkiem w Pasymiu jest jednak gotycki kościół ewangelicki zbudowany w 1391 roku.
Przeczytaj cały tekst: Pasym: warto zobaczyć – Moje Mazury http://mojemazury.pl/10226,Pasym-warto-zobaczyc.html#ixzz41wRlQSBI

Można też odpocząć nad jeziorem lub skosztować lodów na rynku.

 Cennik  wypożyczalni rowerów w Ośrodku

10 zł/ 1 h

25 zł / 1 dzień

w cenie kask oraz fotelik dziecięcy na rower

 Pomysł jednodniowej wycieczki:

  • rano przyjazd do Ośrodka Posejdon (można też dojechać pociągiem – wysiadka na stacji Pasym PKP.) Stacja znajduje się 700 m od naszego Ośrodka.
  • Przed wypożyczeniem rowerów istnieje także możliwość zamówienia obiadu, kolacji.
  • Ruszamy na wybrany szlak.

 PROMOCJA

 W przypadku wypożyczenia dwóch rowerów na cały dzień proponujemy skorzystanie w tym samym dniu ze 20 % ZNIŻKI na obiad / od osoby (po zniżce 20 zł od osoby dorosłej / 12 zł od dziecka (4-8 lat).

 

POZOSTAŁE SZLAKI ROWEROWE  po Gminie Pasym

Szlak Kalwa źrodło: http://www.turystyka.szczytno.pl/trasa-kalwa,11,69,pl.html Długość trasy wynosi 24 km. Szlak wiedzie dookoła jeziora Kalwa.

0,0 km Ośrodek Posejdon w Pasymiu.
0,2 km Ruszamy szosą w kierunku Dźwierzut. Za tablicą Pasym skręcamy w lewo  w kierunku Rudzisk Pasymskich. Jedziemy drogą wzdłuż jeziora Kalwa. Po drodze mijamy fermę strusi.

7,0 km
Dojeżdżamy do zbocza, z którego wyłania się kremowy dom z kołpakowym dachem – to budynek dawnego Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego w Rudziskach, który w latach 1945-1956 przygotowywał nauczycieli języka polskiego i historii oraz pracowników spółdzielczości a w latach 1973-1988 instruktorów rekreacji i gospodarzy klubów. Jedziemy prosto, mijamy budynek UL. Za budynkiem UL skręcamy w prawo. Tuż za skrzyżowaniem drogę przecina nam dawny tor saneczkowy, po ok. 50 m mijamy podejście na dawną skocznię. Przed nami wyłania się łąka, na jej środku widoczne jest zbocze czyli miejsce, na którym dawniej była skocznia. Po 2 km dojeżdżamy do skrzyżowania pięciu dróg. W dole widzimy jezioro Uroczysko zwane przez ludność miejscową „Mazurskim Morskim Okiem”. Po lewej stronie, na samej górze leży „czarci kamień”- kamień na którym jak głosi legenda piłował ze złości swoje pazury diabelski wysłannik Czarny Jan. Skręcamy w lewo   i jedziemy drogą obsadzoną brzozami. W dole między drzewami widzimy taflę Uroczyska.
9,0 km    Jedziemy drogą ok. 2 km, do zrębu. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo i po 10 km jeszcze raz skręcamy w lewo by dojechać do skrzyżowania z sosną na środku. Ponownie skręcamy w lewo i dalej prosto.

11,0 km
  
Po przejechaniu 1 km, dojeżdżamy do głównej drogi, skręcamy w lewo. Po przejechaniu 300 m mamy kolejne skrzyżowanie skręcamy w prawo i nie zważając na inne dróżki jedziemy cały czas prosto. Dojeżdżamy do świerku z kulistym czubem zwanego „czarcią miotłą”. Dalej jedziemy trzymając się najbardziej ujeżdżonej drogi. Po lewej stronie mijamy zrąb z czterema sosnami i siodełkiem myśliwskim
13,5 km    Wyjeżdżamy z młodnika na drogę prowadzącą z Rudzisk do Zaborowa. Po prawej stronie widzimy jezioro Dłużek. Jedziemy cały czas prosto. Mijamy skrzyżowanie, za którym po prawej stronie znajduje się bagienko. Spotykamy tu roślinę chronioną zwaną – bagno.
18,0 km    Wyjeżdżamy przy jeziorze Kalwa, po ok. 500 m skręcamy w prawo. Jadąc dalej 1,5 km mijamy Wojskowy Ośrodek Wczasowy. Jedziemy ponownie w stronę Pasymia.
22,0 km   Jesteśmy w Pasymiu.
24 km Powrót z Pasymia ul. Polną do Ośrodka Posejdon.

źrodłohttp://www.turystyka.szczytno.pl/wsrod-natury_szlaki-rowerowe,0,32,pl.html

 Szlak niebieski, Trasa „Czarci Kamień”

 Pasym – Rudziska Pasymskie – jezioro Uroczysko – „Czarci kamień” – „Czarcia miotła” – jezioro Dłużek – Rudziska Pasymskie – Pasym (dł. 20 km)

 Szlak zielono – żółty, Trasa „Kamień Hindenburga”

 Pasym – Grzegrzółki – Łysa Góra – Ośrodej „Wrzos” – Leśna ścieżka dydaktyczna – Elganowo – Pasym (dł. ok. 30 km)

 Szlak pomarańczowy, Trasa „Czarny Bocian”

 Pasym – Narajty – Rutki – Tylkówek – Tylkowo – Pasym (dł. ok. 20 km)

 Szlak żółto – niebieski, Trasa „Babska Chata”

 Pasym – Grzegrzółki – Rusek Wielki – Sąpłaty – Dźwierzuty – Małszewko – Grzegrzółki – Pasym (dł. ok. 35 km)

 Szlak różowy, Trasa „Chamedafne północna”

 Pasym – Elganowo – Grom – Jurgi – Dźwiersztyny – Dybowo – Pasym (dł. ok. 23 km)

 Trasa „Graszk”

 Pasym – Rudziska Pasymskie – jezioro „Dłużek” – Jezioro „Serwent” – Graszk – Giławy – Gąsiorowo – Leśniczówka – Pasym (dł. 30 km)

 Trasa „Kalwa”

Pasym – Rudziska Pasymskie – Miłuki – Michałki- Ośrodek „Energopol” – Pasym (dł. 25 km)

 Trasa „Pajtuński Młyn”

 Pasym – Rudziska Pasymskie – Purda – Pajtuński Młyn – Purda – Krzywonoga – Michałki – Pasym (dł. 35 km)

 Trasa „Kośno”

 Pasym – Michałki – Krzywonoga – rezerwat „ Kośno” – Łajs – Michałki – Pasym (dł. 35 km)

Żródło : http://www.powiat.szczytno.pl/index.php?showart=353

       

                        

                        ROWEREM

 

   z Posejdonem

Comments are closed.